Telefon
WhatsApp
İnstagram
Sık Sorulan Sorular

Format ücreti eğer işlem atölyemize sizin tarafınızdan getirilecekse her 1 (bir) bilgisayar için fiyatlarımıza sitemizde Servis Ücretlerimiz kısmından ulaşabilirsiniz. Program ve donanım uygulamaları da ücrete dahildir.

Hayır evinizin yada işyerinizin bulunduğu bölgeye olan ücretin 2 katı değil fakat opsiyonlara bağlı olarak fiyatlandırma yapılır. Ayrıntılar için lütfen bizi arayın.

Yerinde servis Format ücreti adresinize göre değişir.Bulunduğunuz bölgeye göre yerinde servis hizmetimizin ne kadar olduğunu öğrenmek için bizimle arayarak iletişime geçebilirsiniz.  

Kastamonu'da yerinde servis bilgisayar hizmetleri ve il dışı servis fiyatlarını öğrenmek için telefon numaralarımızı arayarak,sitemiz canlı destek hattı,watsap ve sosyal medya hesaplarımızdan mesaj yolu ile ulaşabilir bilgi alabilirsiniz.

Format işlemi yazılımsal bir uygulama olduğu için garanti şartlarını kesinlikle ihlal etmez. Garanti şartları ile ilgili ayrıntılı bilgi için, ürünü satın aldığınız markanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Donanım üzerinde yapılan her türlü işlem garanti şartlarını ihlal eder. (örn: Masaüstü PC'lerde bilgisayarın vidalı kapaklarını açmak bile garanti şartlarına aykırıdır. Bir bilgisayarın önceden içinin açılıp açılmadığı, teknik servis incelemesinde rahatlıkla fark edilir.

Bizimle iletişime geçerek windows kurulum işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Kastamonu Bilişim Hizmetleri servis ekibi bu tür durumlara karşı hazırlıklıdır ancak ev veya iş yerinde söz konusu problemler mevcut imkanlarla giderilemiyorsa, ürün atölyemize getirilir.

Genel anlamda dananım ile ilgili herhangi bir problem söz konusu ise, öncelikli olarak müşterinin kendi imkanları ile ilgili parçayı temin etmesini bekleriz, şayet yapılamıyorsa, ücreti karşılığında gerekli donanım değişikliği tarfımızca yapılabilir. Donanım değişimi ile ilgli ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizi arayın.

Her marka/model ADSL kurulumu yapılır. Kurulumun yapılabilmesi için servis sağlayıcınızın (türk telekom, smile, koç.net, superonline vb.) size vermiş olduğu DSL abone bilgilerinin (kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi) mevcut olması gerekir. format işlemi ile birlikte bu tür işlemler ücretsiz olarak yapılır. Sadece ADSL kurulumu için  bizi arayarak fiyat öğrenebilirsiniz.

Her marka/model yazıcı/tarayıcı/webcam kurulumu yapılır. Kartuş dolumu ise işyerimizde yapılmaktadır. Kullanılan malzemenin bedeli ayrıca belirlenir.

Tüm donanımlarınız için gerekli sürücüler ekibimizde mevcuttur. CD veya DVD gerekmemektedir. Ancak eski olduğunu düşündüğünüz bileşenlere ait kurulum sürücülerinin bulunması gerekebilir. Bu tür durumlara karşı aldığınız ürünle birlikte size verilen sürücüleri itinayla saklamanız yararınıza olacaktır.

Talebiniz ve donanım özelliklerine bağlı olarak  Windows XP (2001), Windows Vista (2007), Windows 7 (2009), Windows 8 (2012), Windows 8.1 (2014), Windows 10 (2015) ,Server2003, Pardus işletim sistemleri kurulmaktadır. Lisans işlemleri ile ilgili bilgi almak için lütfen bizi arayın.

Evet. Bilgisayarınızın sistem özellikleri hangi işletim sistemine uygunsa onu kurabiliriz.

Bilgisayarınızın depolama birimi (hdd, hard disc) üzerinde birden fazla fiziksel alan (C:Sürücü, D:Yerel Disk, E:Yeni Birim vb.) oluşturulmuşşa ve verileriniz bu bölümde ise, genel format işleminde, sadece C: sürücüsü biçimlendirildiği için, diğer bölümlerdeki verileriniz aksini belirtmediyseniz silinmez. Ancak C: sürücüsü, yani "Masaüstü" be "Belgelerim" klasörü dahil "Program Files" da bulunan tüm programlarınız ve ayarlarınız silinecektir...

Bilgilerinizin yedeklenmesini talep ederseniz, gerekli hazırlıklar yapılarak tüm verileriniz güvenli bir şekilde mevcut depolama birimi (hdd, hard disc) üzerindeki farklı fiziksel alanlara (D:,E vb.) veya yanımızda getirdiğimiz harici bir diske kopyalanır. (bu işlem kopyalancak verilerin boyutuna bağlı olarak format süresini uzatabilir)

Bilgisayarınızın sistem özelliklerinde işletim sisteminin yüklendiği tarih bilgisi mevcuttur ve bu bilgi format sonrası teyip etme ve bilgilendirme amacı ile müşteriye gösterilir.

Kastamonu Bilişim Hizmetleri ekibi, ister evinizde, ister iş yerinizde, isterse de kendi işyerimizde olsun, hiçbir şekilde müşteriye ait dosya ve klasörleri incelemez, göz atmaz, kopyalamz ve her ne amaçla olursa olsun yayınlamaz. Müşteri güvenliği ve müşteri gizliliği esastır. Bugüne kadar da benzeri bir olay söz konusu olmamıştır.

Kastamonu Bilişim Hiz. ekibinin tamir ettiği bilgisayarların hiç birinde bugüne kadar çalıntı veya donanım değiştirme gibi olaylar kesinlikle olmamıştır. Yine de müşterinin talep ederse, ürün/donanım resimleri çekilebilir veya parça seri numaraları alınabilir. Böylelikle herhangi bir değişikliğin söz konusu olup olmadığı anlaşılır. Formateskişehir ekibi tarafından bozulan, zarar gören veya çaldırılan bilgisayar ve bilgisayar parçalarını orjinali/muadili ile ücretsiz olarak değiştirilir. Sorunlu, kullanım ömrü dolmuş ürün ve parçalar bu garanti kapsamına dahil değildir.

Kastamonu Bilişim Hizmetleri , bakımını ve/veya tamirini yaptığı her ürün için 3 ay ücretsiz destek sağlar. Bu süre içinde, firmamızdan kaynaklanan problem varsa yazılımsal olarak ne yapılması gerekiyorsa yapılır.

Evet. Tablet pc ler için de bakım onarım desteği veriyoruz. Bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen bizi arayın. Uzaktan yardım ile durumu düzeltmeye çalışalım eğer olmuyorsa gelip durumu kontrol edelim. Sorun format bizim tarafımızdan gerçekleştirilmiş ise ücretsiz olarak düzeltelim.

Evet. Tüm bilgisayar,notebook,laptop ve tabletinizin arızalı olan sarj cihazınızın tamiratı ve yenilenmesini gerçekleştiriyoruz.

 Notebooğunuzdaki probleminiz,tecrübelerimize dayanarak anakart üzerindeki vga chip seti ile ilgili olabiliceği kanaatindeyiz.tabii bunun dışında ekran yada diğer aksamlardanda kaynaklanma ihtimalinide göz ardı etmememiz gerekiyor. Talebiniz doğrultusunda onarımını sağlayabiliriz.

Notebooklarda genel problemi ısıya bağlı problemlerden oluşur.özellikle kullandığınız bilgisayarınızın hari olarak bir grafik belleği var ise yoğun grafik kullanımı ve tozlanmadan dolayı grafik chip inizin bozulmuş olabileceğini gösteriyor. Bakımı ve onarımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tabii mümkün Servisimize başvurduğunuz taktirde size uygun cpu(işlemcilerin)listesi ve fiyatları bildirilecektir.