Telefon
WhatsApp
İnstagram
Bilgisayara Su Döküldü Tamiri Ne Kadar?
Bilgisayara Su Döküldü Tamiri Ne Kadar?

Bilgisayara Su Döküldü Tamiri Ne Kadar?

  • Tarih:  26 Haziran 2021, 13:47

Bilgisayara su döküldü tamiri ne kadar? Bilgisayara su döküldü ne yapmalıyım? Bilgisayar sıvı tamiri fiyatları nedir? Cihazı kurtarabilir miyiz? Gibi sorular ile karşılaşacak bir sıvı teması arızası yaşadı iseniz tamiri için doğru adrestesiniz.

Bilgisayara su döküldü tamiri ne kadar? Bu problem elektronik cihazlarda rastlanan en büyük problemdir. Sadece su değil aynı zamanda çay, kahve, kola gibi soğuk, sıcak veya asitli her türlü sıvı teması problemleri ile sıkça karşılaşmaktayız.

Bilgisayarınızın sıvı temasından ötürü almış olduğu hasarı aynı zamanda sizlere ücretsiz bir şekilde bilgilendirmesini de sağlayabiliriz. Değişmesi ve onarılması gereken parçaları, alanları da sizlere bildiririz.

Bilgisayara su döküldü tamiri ne kadar? Peki sıvı dökülen bilgisayar onarımını nasıl yaparız? Ücretsiz bir hasar tespit işlemi, parçaların tamamen sökülmesi, tek tek ve ayrıntılı olarak tüm hasar görmüş parçaların temizlenmesi, özel kurulama teknikleri ile uzman bir şekilde parçaların kurutulması ardından montajının yapılması, gerekli ise parça değişimi yapılması gibi aşamalardan geçmektedir.

Fakat şunu söylemek gereklidir ki, hasara bağlı olarak aşamalar değişebilmektedir. Bu ise bilgisayara su döküldü tamiri ne kadar? Sorusunu etkileyebilmektedir. Peki bilgisayara su döküldü tamiri ne kadar? Kısmına gelmeden önce sizlerin sıvı teması anında yapması gereken işlemler nelerdir buna bir bakalım.

İlk olarak bilgisayarın gücünü tamamen kesmeniz gerekmektedir. Sıvı döküldüğü andan itibaren bilgisayarınız zarar görmüş olacaktır. Buna rağmen hala bilgisayarınızı açma, kullanma, şarja takma, oynama gibi işleri yapmaya devam ettiğiniz takdirde çok daha fazla hasar verme olasılığınız oldukça yüksektir. Özellikle 24 saat boyunca bilgisayarınızı açmamanız gerekmektedir.

Ardından bilgisayarın kapağı açık bir durumda ters çevirmeniz gerekmektedir. Bu adımın asıl amacı ise sıvı temasının anakart yapısı üzerinde ulaşmamasıdır. Çünkü bu durum aksi bir yönde ilerler ise anakart arızası yaşamanız yüksek olasılıklıdır.

Bazı durumlarda bilgisayarınızın klavyesi çalışmıyor olabilir. Ya da bilgisayarınız hiç açılmıyor olabilir veya açılıp tekrar kapanıyor olabilir. Ekran hataları alıyor olabilirsiniz. Bu durum anakart arızası yaşıyor olmanıza da bağlı olabilir.

Fakat en kısa sürede DestekOffice servisimize gelerek daha büyük hasarlar oluşmadan uzman ekibimize hasarlı cihazı emanet ederek problemin çözümünü bekleyebilirsiniz.